:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Wsparli chorego na białaczkę Krystiana z Lubienia Kujawskiego [ZDJĘCIA]

Polecamy, Wsparli chorego białaczkę Krystiana Lubienia Kujawskiego [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim w dniu 10 listopada 2017 r. odbył się koncert podczas którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz chorego na białaczkę Krystiana Zdanka.

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

Inicjatywa „Gramy dla Krystiana” wynika z potrzeby serca wszystkich tutaj zebranych. Uczeń Zespołu Szkół w Chodczu, mieszkaniec Lubienia Kujawskiego Krystian Zdanek przebywa obecnie w szpitalu i potrzebuje wsparcia wszystkich osób dobrego serca - powiedział przed koncertem burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński.

W akcję włączyła się Rada Miejska, burmistrz oraz kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, którzy przeznaczyli środki finansowe na ten cel.

Organizatorami koncertu był Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim oraz Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim.

Dyrektor Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim Marcin Kubisztal przeprowadził podczas koncertu  licytację  obrazów, kosmetyków,  fotograficznych sesji  świątecznych, twórczości ludowej,  rękodzieła artystycznego, płaskorzeźb, aniołków, bombek  świątecznych. Do zlicytowania było 25 przedmiotów. Ponadto przed wejściem na koncert odbył się kiermasz ciast. Zaprezentowano 26 różnego rodzaju ciast smakowitych od mieszkańców Lubienia Kujawskiego, Kamiennej, Chodcza, które przyciągały wyglądem, zapachem i smakiem.

Frekwencja dopisała, aula Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim była wypełniona po brzegi.

Jak nas poinformowała dyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim Krystyna Zielińska Krystian jest absolwentem szkoły. Ukończył gimnazjum w Lubieniu Kujawskim. Niestety zaraz po zakończeniu zachorował. Od tej pory walczy z chorobą. Był regres, ale  potem stan się pogorszył.

Pomagają uczniowie, nauczyciele, dyrekcja,  znajomi i mieszkańcy zarówno Lubienia Kujawskiego jak również Chodcza, gdzie miał uczęszczać do szkoły.

Staramy się pozyskać środki aby w jakiś możliwy sposób pomóc. Zorganizowany był wyjazd osób, które mogły oddać krew. Każdy z nas jak może tak chce pomagać. W szkole również przeprowadzaliśmy akcje jak chociażby sprzedaży ciast na pomoc Krystianowi. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na jego leczenie - mówiła dyrektor.

Z dnia na dzień są zmiany. Czas goni aby zdążyć z pomocą dla  Krystiana, który  jest po długiej chemioterapii. Zdiagnozowano grzyba w organizmie. Został wprowadzony obecnie  w stan śpiączki farmakologicznej. Jest również pod respiratorem. Lekarze twierdzą, że jego stan zdrowia się polepsza z dnia na dzień. Planowane jest wybudzenie. Rehabilitacja będzie kosztowna, dlatego się śpieszymy ze zgromadzeniem funduszy – powiedział Marcin Kubisztal Dyrektor Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim.

Jesteśmy  szczęśliwi, że możemy  się włączyć w inicjatywę powiedzieli nam  Anna i Jan Wójkiewiczowie ze Szczutkowa, których pasją jest haft, koronkarstwo i rzeźba.

Rozmawialiśmy podczas koncertu z mamą Krystiana Krystyną Zdanek, która nas poinformowała, że stan syna jest stabilny, ale nadal ciężki. Wyniki morfologii i osocza nie są najlepsze.

Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie, szczególnie  dziękuję organizatorom za to co dla syna robią  - powiedziała nam pani Krystyna.

Poza zbiórką finansową również  można włączyć się w pomoc oddając krew dla Krystiana.

Specjalnie dla Krystiana wystąpili  m. in. dzieci, młodzież i pracownicy ZPO, Zuzanna Małecka, Joanna Rychlewska z Zeszpołu Szkół w Chodczu oraz Jarosław Panfil z programem pt. "Amor, amor, amor".

Wsparli chorego na białaczkę Krystiana z Lubienia Kujawskiego [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się