:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Wybory samorządowe we Włocławku 2018. SLD o II filarze programu Lepszy Włocławek - Zdrowi Mieszkańcy

Polityka, Wybory samorządowe Włocławku filarze programu Lepszy Włocławek Zdrowi Mieszkańcy - zdjęcie, fotografia

Krzysztof Kukucki kandydat na prezydenta Włocławka zorganizował w dniu 10 września 2018 r. w Pałacu Bursztynowym konferencję prasową podczas, której zaprezentował kolejny filar programu wyborczego – politykę zdrowotną miasta, która jak zaznaczył jest efektem konsultacji i spotkań z mieszkańcami miasta.

Krzysztof Kukucki w realizacji programu stawia na współpracę z instytucjami, jednostkami zajmującymi się ochroną zdrowia mieszkańców Włocławka, stąd też program wychodzi szerzej poza ramy samorządowe.

Filar Zdrowi mieszkańcy ma on być realizowany we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, MZOZ, Centrum Onkologii, Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta.

Z uwagi na stosunkowo dużą zachorowalność na choroby nowotworowe zdaniem Kukuckiego należy objąć mieszkańców przesiewowym programem profilaktycznym, który będzie badał na podstawie DNA możliwości występowania najpopularniejszych typów tej choroby. Kolejną istotną sprawą jest we współpracy z władzami Szpitala Wojewódzkiego rozwiązanie problemu osób nie trzeźwych na szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR). Krzysztof Kukucki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom włocławianek zapowiada również dofinansowanie przez miasto znieczuleń okołoporodowych dla młodych matek jak i prowadzenie pogotowia ginekologicznego. Jak wcześniej zapowiedział Kukucki w szkołach zostaną przywrócone gabinety pielęgniarskie. Stworzone zostaną także Centra Stomatologiczne.

Jakub Girczyc kandydat z listy SLD do Rady Miasta przedstawił kwestię zabiegów In-Vitro. Jak podkreślił problem bezpłodności w państwach rozwiniętych dotyczy 10 – 12 % populacji. W Polsce według wyliczeń przyjmuje się, że jest od 22 do 23 tysięcy bezpłodnych par. We Włocławku wsparcia potrzebuje 75 do 78 par rocznie. Koszty we Włocławku będą kształtowały się na poziomie 400 tysięcy złotych rocznie. Przy obecnym poziomie budżetu Włocławka koszt ten nie byłby wygórowany.


Wybory samorządowe we Włocławku 2018. SLD o II filarze programu Lepszy Włocławek - Zdrowi Mieszkańcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się