:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Wybory samorządowe Włocławek 2018. Kandydaci SLD do Rady Miasta Włocławek [LISTA]

Polityka, Wybory samorządowe Włocławek Kandydaci Miasta Włocławek [LISTA] - zdjęcie, fotografia

SLD we Włocławku zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta w okręgu nr 1 oraz program dla dzielnicy Śródmieście.

Wybory tuż tuż. Nasila się kampania wyborcza, ponieważ zegar wyborczy tyka nieubłaganie.  Poszczególne komitety przedstawiają swoich kandydatów do Rady Miasta Włocławek. W dniu 6 września 2018 w Pałacu Bursztynowym we Włocławku kandydat na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki zaprezentował osoby, które pojawią się na listach wyborczych SLD z okręgu Śródmieścia.

Listę wyborczą do Rady Miasta Włocławek SLD otwiera Wanda Muszalik, wieloletnia radna pełniąca funkcję wiceprezydenta Włocławka w poprzedniej kadencji samorządowej. Z kolei na drugiej pozycji wystartuje Jerzy Kopaczewski były senator, radny, znany we Włocławku kardiolog. Na następnych pozycjach pojawiły się nazwiska: Małgorzata Przybysz, Paweł Lenkiewicz, Elżbieta Czerwińska oraz Dawid Kowalski, Elżbieta Szczęsna.

Oprócz tego Krzysztof Kukucki zaprezentował pomysły dla osiedla Śródmieście, które zrealizuje będąc prezydentem.

Postawiliśmy sobie ambitny cel odbudowy miasta, aby Włocławek był lepszym miastem. Chcemy aby nasze miasto nie dryfowało po oceanie bez kapitana bez celu jasno wyznaczonego, aby mieszkańcy żyli w naszym mieście i czuli się szczęśliwi – powiedział na wstępie kandydat na prezydenta Krzysztof Kukucki.

Kukucki zaznaczył, że oprócz dobrego programu i dobrego prezydenta potrzebna jest większość w Radzie Miasta. W tych wyborach SLD zamierza walczyć o większość w radzie, ponieważ obecna kadencja pokazała, że jeżeli prezydent nie ma większości niewiele może zdaniem Kukuckiego.

Jak nadmienił Krzysztof Kukucki propozycje programowe SLD powstały na podstawie przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami. Najważniejsze planowane inwestycje to przebudowa Starego Rynku i rozbudowa placu Wolności. Kolejne, które SLD wskazało to między innymi odbudowa ulicy Tumskiej i rewitalizacja ulicy 3-go Maja.

Istotnym dla mieszkańców jest również poprawa bezpieczeństwo między innymi poprzez rozbudowę monitoringu miejskiego, poprawę również bezpieczeństwo pieszych na ulicach, rozwój sieci dróg rowerowych.

Kukucki wskazał na odbudowę ul. Tumskiej:

Zbudujemy tam 200 mieszkań na wynajem z dojściem do własności, w parterach budynków znajdą się lokale użytkowe, które proponowane będą włocławianom w ramach oferty Inkubatora Przedsiębiorczości – zapewniał Kukucki.

Ożywiona zostanie ulica 3 Maja poprzez wprowadzenie nowych funkcji w przestrzeń publiczną, nowe zagospodarowanie ulicy, lokale użytkowe należące do miasta będą udostępnione na preferencyjnych warunkach Inkubatora Przedsiębiorczości - mówił Kukucki.

Nie zapomniano o ulicach Żabiej i Cygance, które zostaną przebudowane i wprowadzone zostaną tam nowe funkcje. Przy udziale mieszkańców, mając na uwadze ich pomysły i sugestie, SLD będzie budować „woonerfy” oraz „parklety” i parki kieszeniowe, które podniosą atrakcyjność najstarszej części miasta.

Dostęp do przyrody jest istotny ze względu na poczucie szczęścia - argumentował Krzysztof Kukucki.

Przebudowa Starego Rynku została zrealizowana w sposób nieakceptowalny przez mieszkańców Włocławka to nie ulega wątpliwości. Stąd też nad tym tematem się pochylimy. Chcielibyśmy tę przestrzeń ożywić - kontynuował kandydat na prezydenta.

Lewica chce zrealizować pakiet ekologiczny. Podejmą cały zestaw działań w tym zakresie.

Zrealizujemy pakiet ekologiczny, w ramach, którego Miasto pokrywać będzie część kosztów budowy przyłącza do sieci ciepłowniczej, budowy instalacji wewnętrznej CO, wymianę pieców oraz montaż instalacji fotowoltaicznej - przekonywał Kukucki.

Uruchomiony zostanie fundusz, który współfinansować będzie remont budynków znajdujących się w obszarze rewitalizacji, autobusy MPK połączą bulwary oraz Centrum Onkologii z resztą miasta. SLD dokończy także rewaloryzację parku Henryka Sienkiewicza oraz przebudowę zabytkowego mostu drogowego na ul. Wyszyńskiego i połączą Park im. Henryka Sienkiewicza z Bulwarami, łącząc dwie przestrzenie spacerowo-rekreacyjne.


Wybory samorządowe Włocławek 2018. Kandydaci SLD do Rady Miasta Włocławek [LISTA] komentarze opinie

  • gość 2018-09-07 08:28:05

    Trupy z szafy co za wstyd!!!! Krzysiu czy naprawdę nie ma innych ludzi....

  • Wloclawianin - niezalogowany 2018-09-09 19:56:45

    Kandydaci SLD to weterani,Panie Kukucki z nimi cię pan budować Lepszy Włocławek,to jakaś porazka

Dodajesz jako: Zaloguj się