:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Wybudują 450 mieszkań we Włocławku. Kiedy pierwsze mieszkania?

Sprawa budowy mieszkań we Włocławku znalazła swój szczęśliwy finał podczas 35 sesji Rady Miasta Włocławek. Radni podjęli uchwałę w sprawie aportu do spółki "Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe" we Włocławku mienia w postaci 4 hektarów nieruchomości gruntowych w okolicy ulic Celulozowej i Stodólnej, na których zostanie wybudowanych 450 mieszkań.

Jak podkreślił szef Klubu Radnych SLD Krzysztof Kukucki dla mieszkańców Włocławka jest to niewątpliwie bardzo ważny dzień, dlatego że po raz pierwszy samorząd miasta wychodzi z ofertą dla osób, które były do tej pory za bogate, żeby skorzystać z mieszkań komunalnych i za biedne żeby zaciągnąć kredyt hipoteczny. Stąd też Program Mieszkań na Wynajem z dojściem do własności. Radni mają zdecydować o tym czy do spółki zostanie przekazany teren na którym wybudowanych zostanie 50 mieszkań. Natomiast II filar to są mieszkania na wynajem. Tutaj decyzja dotyczy terenu, na którym docelowo ma być wybudowanych 400 mieszkań. W pierwszym etapie będzie to 250 mieszkań.

Na chwilę obecną są już osoby zainteresowane tymi mieszkaniami. Mamy 110 wniosków na mieszkania na wynajem i ponad 30 wniosków na mieszkania z dojściem do własności - powiedział radny Krzysztof Kukucki.

W tej chwili jest przygotowany Regulamin i został on przekazany radnym. Regulamin dotyczący ulicy Celulozowej został wstępnie zakwalifikowany przez bank, który będzie współfinansował tę inwestycję. Jak zaznaczyła prezes zarządu Katarzyna Figel-Stolcman, spółka oczekuje na aport nieruchomości gruntowych, który jest zabezpieczeniem dla inwestycji.

Według prezes w pierwszym etapie będzie realizowana inwestycja na ulicy Stodólnej. Istnieje duża szansa jak zaznaczyła prezes Katarzyna Figel-Stolcman, że pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze jeszcze w listopadzie 2018 roku.

Na temat budownictwa mieszkaniowego rozmawialiśmy podczas sesji z prezydentem Markiem Wojtkowskim.

Wszyscy mamy świadomość tego, że musimy ruszyć z kopyta z programem mieszkaniowym. Bardzo nam na tym zależy, bo tych czynności organizacyjnych wobec spółki MBM było wiele - zaznaczył prezydent.

Mam nadzieję, że Rada Miasta przychyli się do tego naszego projektu uchwały i będziemy mogli faktycznie realizować budownictwo mieszkaniowe we Włocławku - z przekonaniem mówił prezydent

Założeniem jest, że w ciągu pierwszego roku mieszkania zostaną wybudowane. Wkrótce rozpocznie się cały proces inwestycyjny.  Prezydent ma nadzieję, że ta oferta będzie konkurencyjna i jednocześnie ufa w rozsądek i odpowiedzialność radnych.

Wybudują 450 mieszkań we Włocławku. Kiedy pierwsze mieszkania? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się