:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Wyjątkowy koncert w Kłóbce już w ten weekend

Polecamy, Wyjątkowy koncert Kłóbce weekend - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 15 lipca 2017 r., o godzinie 17.30, na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu Orpiszewskich w Kłóbce odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą”.

Tym razem jego celem jest przeniesienie się w klimat XIX wieku. Głównym punktem wieczoru będzie koncert muzyki klasycznej i romantycznej. Tę pierwszą zaprezentuje trio młodych, ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczepański (fortepian). Zespół ten jest laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pedagogów Muzyki (Warszawa 2017).

Oprócz klasycznych utworów instrumentalnych,  w programie znajdą się pieśni z epoki romantyzmu w wykonaniu Anny Niemiec-Mościckiej (sopran).

Wzorem poprzednich edycji spotkań pod lipą, koncert poprzedzi prelekcja na temat historii dawnych mieszkańców dworu w Kłóbce. Tym razem będzie ona poświęcona Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. W trakcie wykładu po raz pierwszy zostaną zaprezentowane nieznane do tej pory listy artystki, które włocławskie muzeum pozyskało w 2016 roku.

W przypadku deszczowej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu.

Koszt wstępu na koncert — 15 zł

W PROGRAMIE KONCERTU:

- Józef Haydn – Trio D-dur Hob. XV:16

- Friedrich Kuhlau – Trio G-dur op. 119

- Franciszek Schubert – Pieśni: „Litania”, „Pstrąg”, „Serenada”, „Polna różyczka”

- Fryderyk Chopin – Pieśni:  „Życzenie”, „Piosnka litewska”, „Lecą liście z drzewa”

Wyjątkowy koncert w Kłóbce już w ten weekend komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się