:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Wyłudzili blisko 100 tysięcy złotych. Poszkodowana instytucja finansowa i sieć komórkowa

Sprawy kryminalne - kronika, Wyłudzili blisko tysięcy złotych Poszkodowana instytucja finansowa sieć komórkowa - zdjęcie, fotografia

Wyłudzili blisko 100 tysięcy złotych. Poszkodowani to: instytucja finansowa i sieć komórkowa.

Prokuratura w Rypinie prowadziła śledztwo w sprawie wyłudzenia w dniu 26 października 2006 r. kredytu odnawialnego na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu mężczyzny.

W toku niniejszego śledztwa ustalono, że w okresie od 26 stycznia 2004 roku do dnia 26 października 2006 roku podejrzany działając wspólnie i w porozumieniu z żoną doprowadzili do zawarcia umów kredytowych na nazwiska osób, do których małżonkowie wcześniej dotarli, nakłaniając te osoby do wzięcia pożyczki, przy czym małżeństwo zapewniało te osoby, że wzięte przez nie pożyczki w ramach podpisanych przez te osoby umów pożyczkowych, będą spłacać właśnie małżonkowie - informuje Prokuratura w Rypinie.

Prokuratura ustaliła iż w tym czasie w Rypinie w jednej z instytucji finansowych podpisano umowy pożyczkowe. Dodatkowo ustalono, iż oskarżony przedstawił tam nieprawdziwe pełnomocnictwo i zawarł z operatorem sieci komórkowej umowy telekomunikacyjne. Straty operatora oszacowano na blisko w 9 tysięcy zł. Kwota wyłudzonych kredytów to około 90 tysięcy złotych. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Z uwagi na to, iż żona podejrzanego przebywa zagranicą w jej części materiały procesowe wyłączono do odrębnego postępowania.

W maju br. został skierowany, do Sądu Rejonowego w Rypinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oraz innej kobiecie.

Fot. Pixabay

Wyłudzili blisko 100 tysięcy złotych. Poszkodowana instytucja finansowa i sieć komórkowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się