:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C pochmurno z przejaśnieniami

Wysyp grzybów w okolicach Włocławka. Tego nie było od lat. Gdzie zbierać? Ile można zarobić?

Ludzie_, Wysyp grzybów okolicach Włocławka było Gdzie zbierać można zarobić - zdjęcie, fotografia

Sezon 2017 na grzyby trwa w najlepsze, a ostatnio grzybiarze mówią o prawdziwym wysypie. Z uwagi na świetne warunki pogodowe dla grzybów w wielu lasach w regionie Włocławka i okolic - i nie tylko - możemy znaleźć mnóstwo grzybów. Zbieracze podkreślają - to największy wysyp od wielu lat.

Grzyby wysypały w całym regionie. Jadąc samochodem w kierunku Płocka zauważamy wielu sprzedawców grzybów. W latach wcześniejszych w takiej skali nie było to zauważalne. Grzyby są praktycznie wszędzie. Poczynając od okolic Dobiegniewa, Smólnika Telążnej, poprzez Bobrowniki kończąc na lasach w stronę Wieńca oraz Józefowa (koło Pikutkowa).

Na grzyby w nasze lasy przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy naszego regionu czyli Powiatu Włocławskiego i samego Włocławka. Jadąc w miniony piątek drogą powiatową ze Smólnika do Kowala zauważyliśmy samochody z Łodzi, Bydgoszczy, Kalisza, Konina czy nawet Poznania. Amatorzy grzybów mają pełne bagażniki.

W ostatni piątek około godziny 15-tej na drodze powiatowej ze Smólnika do Kowala tylko w samym lesie (odległość ok. 5 km) naliczyliśmy 25 samochodów zaparkowanych w lesie czy na poboczu. Były to samochody grzybiarzy.

Są polany na których można za jednym razem zebrać 30-40 litrów prawdziwków - mówi nasz rozmówca z okolic Kowala.

Rzeczywiście tak musi być. Sam ma praktycznie pełen bagażnik w samochodzie kombi.

Grzyby są praktycznie wszędzie ale są miejsca gdzie ich jest naprawdę mnóstwo. Mam swoje ulubione zagajniki - mówi nasza kolejna rozmówczyni.

Zdradzić takich miejsc jednak nie chce. Mamy swoje sekretne miejsca -  śmieje się.

Grzyby wysypały wszędzie. Z informacji pozyskanych od grzybiarzy w naszym regionie warto się zatem wybrać w okolice Dobiegniewa, Smólnika, Telążnej, Adaminowa czy Bobrownik. Tam nie wrócicie z pustymi rękoma.

Jeśli macie wątpliwości co do tego czy grzyby są jadalne zgłoście się do najbliższej stacji Sanepidu. Tam za darmo specjalista oceni wasze grzyby.

Niestety wysyp grzybów spowodował też to, iż w lasach zrobiło się tłoczno. „Turyści” zostawiają w lasach też wiele śmieci.

Na skupach w okolicach Włocławka jak nas poinformowała jedna z naszych Czytelniczek płacą od 6 do 10 zł za kilogram.

Wysyp grzybów w okolicach Włocławka. Tego nie było od lat. Gdzie zbierać? Ile można zarobić? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się