:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Za nami jubileusz KGW w Józefowie [ZDJĘCIA]

Polecamy, jubileusz Józefowie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie w Gminie Włocławek obchodziło jubileusz swojej działalności 17 lutego 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Józefowie.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie działało w okresie lat sześćdziesiątych, jego reaktywacja nastąpiło 2 lata temu. Główną działalnością dawniej KGW było organizowanie kursów gotowania i pieczenia, kursów krawieckich, a także organizowanie ognisk dla dzieci i zabaw choinkowych. Współpraca dawniej z OSP Józefowo układała się znakomicie, wspólnie organizowano zabawy i potańcówki. W tamtych latach spotykano się w Remizie OSP, która stała na miejscu nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Przewodniczącą KGW obecnie jest Joanna Kasprzak. Członkinie Koła uczestniczą w targach z darami lata w Muzeum Etnograficznym we Włocławku, w wystawach potraw, dożynkach gminnych, w wystawach rękodzielnictwa ludowego.

W uroczystości licznie udział wzięły władze gminy na czele z wójt Ewą Braszkiewicz i przewodniczącym Rady Gminy Włocławek Pawłem Bogdanowiczem, wiceprzewodniczącą Elżbietą Sadowską, radnymi: Moniką Michalak i Wandą Olejniczak oraz sołtys Mariolą Wichrowską, którzy złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki.

Życzenia składali także zaproszeni goście: Maria Kolińska-Dyrektor RZKiOR, Irena Muszyńska€“ Przewodnicząca RZKiOR oraz członkinie KGW w Dębie Polskim i Skokach, Warząchewce Polskiej, Modzerowie, Wistce Królewskiej, Telążnej Leśnej, Kruszynie obdarowując KGW kwiatami i upominkami.

Wzniesiono toast i pokrojono okolicznościowy tort. Organizatorzy uroczystości zadbali również o poczęstunek dla zaproszonych gości.

 

Za nami jubileusz KGW w Józefowie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się