:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Za nami Powiatowy Rajd Rowerowy "Rowerem po Europie" [ZDJĘCIA]

Polecamy, Powiatowy Rowerowy

XV edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego „Rowerem po Europie” dla uczniów szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włocławskiego odbyła się w Ośrodku „Agrofarma” w Gołaszewie 21 września 2017roku.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Organizatorami  rajdu byli: Starosta włocławski, Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu - Marysinie oraz Dyrektor Zespołu Szkół CKR im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu.

Jest mi miło, że coraz więcej młodzieży uczestniczy  w rajdzie. Chciałbym podziękować pomysłodawcom między innymi Jackowi Jabłońskiemu z Brześcia Kujawskiego, który był jednym z pionierów. Podziękowania należą się wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili  się do tego,  że dzisiaj możemy się integrować - mówił Starosta Włocławski Kazimierz Kaca.

Rajd „Rowerem przez Europę” kolejny już raz odbywa się w Agrofarmie. W tym roku Straż Pożarna przygotowała akcję społecznościową „Kręci nas bezpieczeństwo”.

Ta akcja trwa już od 3 miesięcy. Staramy się w tego typu imprezach uczestniczyć i  promować bezpieczne zachowania - mówił st. kpt  Mariusz Bladoszewski rzecznik Straży Pożarnej we Włocławku.

W tegorocznym rajdzie udział wzięło ok. 400 uczniów ze szkół na terenie powiatu włocławskiego. Wiele osób uczestniczyło w  różnych konkursach między innymi w rzutach indywidualnych do kosza, w slalomie rowerowym z tacą, w skokach prze linę, w rzucie balonem z wodą, w rzucie samolocikiem do celu, w konkursie „Jaka to melodia?”, w quizie  wiedzy, w konkursie plastycznym.

Przygotowano wiele atrakcji w tym konkursów. Wiele osób uczestniczyło w konkursach plastycznych i wokalnych i sportowych, którym towarzyszyła  znakomita rywalizacja - zaznaczył Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Rady Powiatu.

Jak nadmienił wicestarosta Marek Jaskulski w tym roku świętowany jest jubileusz. Jego zdaniem rajd do Agrofarmy w Gołaszewie na stałe już wpisał się w kalendarz imprez powiatowych. Młodzież, która tu przybyła mogła  podziwiać piękno przyrody  powiatu włocławskiego i rywalizować w ostatnie dni lata.

Burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński również towarzyszył młodzieży z Lubrańca  w rajdzie.

Cieszę się, że nie tylko szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne uczestniczą w rajdzie ale w tym roku również i podstawowe. Jak można zauważyć uczestnikom towarzyszy radość i uśmiech. Wszyscy bawią się doskonale - podsumował rajd burmistrz Stanisław Budzyński.

Za nami Powiatowy Rajd Rowerowy "Rowerem po Europie" [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się