:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Za nami rajd z Zieloną Kolejką w Goreniu Dużym [ZDJĘCIA]

Karate, Zieloną Kolejką Goreniu Dużym [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W sobotni poranek  tj.  22.07.2017 r. z Zielonej Szkoły w Gminie Baruchowo wyruszył rajd rowerowy przez Kowal,  Grodno  do Gorenia Dużego. 

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Ponad 260 osób zameldowało się na starcie sobotniego rajdu rowerowego w Zielonej Szkole, wśród których byli nie tylko mieszkańcy Gminy Baruchowo, ale także wielu gości z okolic  innych gmin 

Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Baruchowo Stanisław Sadowski oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie.

Jak co roku w lipcu organizujemy rajd rowerowy. Na ten dzisiejszy rajd zapisała się rekordowa liczba osób, najwięcej z  tych, które już się odbyły. Liczba ta przekroczyła nasze oczekiwania. Cieszę się, że z roku na rok przybywa cyklistów, świadczy to tylko o tym, że jest on przygotowywany zgodnie z oczekiwaniami uczestników. Jest wiele nagród,  głównymi są dwa rowery - powiedział wójt Stanisław Sadowski

Trasa V Familijnego Rajdu Rowerowego z Zieloną Kolejką  rozpoczynała się w Zielonej Szkolew Goreniu Dużym, następnie biegła przez miejscowości: Dębniaki, Kowal, Dobrzelewice, Grodno, Baruchowo, Kłótno  po czym cykliści powrócili na metę do miejscowości Goreń Duży przy Zielonej Szkole. Na trasie zaplanowano trzy postoje wraz z poczęstunkiem: w miejscowości Kowal przy świetlicy wiejskiej w Grodnie oraz w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym. Atrakcją była dla niektórych zamiast rowerem przejażdżka Zieloną Kolejką. Na ostatnim przystanku, tj. przy Zielonej Szkole w Goreniu Dużym rozstrzygnięty został  konkurs z nagrodami oraz przeprowadzono konkurencje sportowo – sprawnościowe, w której fundatorem nagród  był ZGKiMR w Baruchowie.

Trasa liczy 32 km. Na pierwszym postoju w Kowalu uczestnicy otrzymają bułeczki i wodę do picia.
W Grodnie jest drugi postój 40 minutowy, gdzie cykliści otrzymają ciepły posiłek. Następnie przez Baruchowo wracamy do Gorenia Dużego, gdzie przewidujemy losowanie nagród głównych oraz dodatkowych. Organizowane będą również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami -  mówiła Zofia Rempalska organizatorka rajdu, animator kultury.

Główną nagrodą były 2 rowery. Rower damski  ufundował Bank Spółdzielczy w Kowalu  i wylosowany został dla Emilii Pawlak z Baruchowa, a rower męski, którego darczyńcami byli Firma MATRO Sp. z o.o.  Jolanta i Roman Tomaszewscy trafił do Sebastiana Szałajskiego  z Bzówki gm. Ostrowy,  powiat kutnowski.

Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach, dla 27 osób przygotowano maskotki ufundowane przez Stowarzyszenia dla Pokoleń „ Rodzina”.  Stowarzyszenia przekazało również piłki, które wręczono dzieciakom.  

Niekonwencjonalne statuetki ze specjalną dedykacją w podziękowaniu  za liczne przybycie otrzymały: grupa z firmy Salamander Window & Door Systems   S. A., Klub rowerowy TANDEM z Gąbina.

Rozmawialiśmy z Panią Stolarczyk Haliną emerytowaną nauczycielką z Kowala, która  bierze udział we wszystkich rajdach z Zieloną Kolejką. Jest to dla niej  jak nadmieniła trening i  rozrywka. Pochwaliła bardzo dobrą organizację rajdu. Zachęca wszystkich seniorów z Klubu w Kowalu aby brali udział  w  tych sportowych zmaganiach.

Organizatorzy V Familijnego Rajdu Rowerowego podziękowali za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy: jednostce Policji z Kowala, Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Panem Marianem Maślanką, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Grodna oraz wszystkim, którzy zadbali o bezpieczeństwo i przyczynili się do mile spędzonych chwil.

Za nami rajd z Zieloną Kolejką w Goreniu Dużym [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się