:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Zabójstwo i kanibalizm sprzed 15 lat. W zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn [KRAJ]

Informacje z Kraju, Zabójstwo kanibalizm sprzed zdarzeniu brało udział mężczyzn [KRAJ] - zdjęcie, fotografia

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat, do którego doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jak ustalono po uprzednim pobiciu i pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem na okres trwający nie dłużej niż 7 dni dokonano zabójstwa mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a następnie po uprzednim odcięciu części ciała i ich upieczeniu dokonano ich częściowej konsumpcji, ograbienia z elementów ciała oraz ubrania zwłok pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk w zb. z art. 189 § 2 kk (w brzmieniu obowiązującym przed dniem 19.04.2010 roku) w zb. z art. 262 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Śledztwo powierzono do prowadzenia Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, czynności wykrywawcze realizował Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Ustalenia śledztwa wskazują, iż w zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn, przy czym jeden z uczestników zdarzenia zmarł.

W toku postępowania zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu z art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk w zb. z art. 189 § 2 kk (w brzmieniu obowiązującym przed dniem 19.04.2010 roku) w zb. z art. 262 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk – czterem podejrzanym.

Podejrzani na polecenie prokuratora zostali zatrzymani w dniu 15.10.2017 roku przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a następnie po ogłoszeniu zarzutów i odebraniu wyjaśnień w dniu 17.10.2017 roku wobec ww. Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował wnioski do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postanowieniami z dnia 17.10.2017 roku Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich podejrzanych. Dwóch spośród podejrzanych złożyło zażalenie na postanowienie sądu rejonowego. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie uwzględnił tych zażaleń i utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Za zarzucaną zbrodnię podejrzanym grozi m.in. na podstawie art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo i kanibalizm sprzed 15 lat. W zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn [KRAJ] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się