:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Zabójstwo pod Włocławkiem! Mąż skatował żonę. Kobieta zmarła

Społeczeństwo, Zabójstwo Włocławkiem! Mąż skatował żonę Kobieta zmarła - zdjęcie, fotografia

Prokuratura Rejonowa we Włocławku zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia z 13 maja 2017 r. w Nasiegniewie w gminie Fabianki. 58-latek w trakcie domowej awantury pobił dotkliwie żonę, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Oskarżony przyznał się do winy.

W dniu 05.09.2017r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia wraz z wnioskiem złożonym na podst. art. 335 § 2 k.k. w stosunku do 58-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 13 maja 2017 roku w miejscowości Nasiegniewo gm. Fabianki w zajmowanym wspólnie z żoną mieszkaniu kilkukrotnie uderzył wymienioną pięściami po całym ciele w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci: pęknięcia miąższu śledziony z masywnymi wylewami krwawymi śródmiąższowymi, masywnego krwiaka jamy otrzewnej, złamania żeber 7, 9 i 10 po stronie lewej z częściowymi uszkodzeniami opłucnej ściennej, rany tłuczonej okolicy ciemieniowo-potylicznej lewej głowy, licznych wielomiejscowych wylewów krwawych i zsinień w obrębie głowy, tułowia i kończyn, powodując tym chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonej, a w następstwie czego pokrzywdzona w nocy z 14/15 maja 2017 roku zmarła z powodu masywnego krwawienia na skutek pęknięcia miąższu śledziony, tj. o czyn z art. 156 § 3 k.k. - informuje Prokuratura we Włocławku

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Włocławku Sąd Rejonowy we Włocławku postanowieniem z dnia 17 maja 2017 r. zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który następnie Sąd Okręgowy we Włocławku przedłużył na okres dalszych dwóch miesięcy, tj. do dnia 13 października 2017 roku.

Podejrzany podczas pierwszych przesłuchań umniejszał swoją winę, potwierdzając, że w dniu zdarzenia doszło do kłótni z żoną, podczas której szarpał się z nią i co najmniej dwukrotnie uderzył ją pięścią w okolice tułowia, jednak podczas przesłuchania w dniu 18 sierpnia 2017 roku przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Okoliczności popełnienia przestępstwa przez oskarżonego nie budzą wątpliwości. W toku oględzin zewnętrznych i otwarcia zwłok kobiety stwierdzono pęknięcie miąższu śledziony z masywnymi wylewami krwawymi śródmiąższowymi, masywny krwiak jamy otrzewnej, złamania żeber 7, 9 i 10 po stronie lewej z częściowymi uszkodzeniami opłucnej ściennej, ranę tłuczoną okolicy ciemieniowo-potylicznej lewej głowy, liczne wielomiejscowe wylewy krwawe i zsinienia w obrębie głowy, tułowia i kończyn. Biegły patomorfolog w opinii podniósł, że wskazany uraz śledziony powodował chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonej. W/w zmarła z powodu masywnego krwawienia na skutek pęknięcia miąższu śledziony. W ocenie biegłego urazy te zostały spowodowane działaniem narzędzia tępego lub tępokrawędzistego w mechanizmie urazów czynnych - uderzeń zadawanych pięścią lub nogą.

Podejrzany nie był dotychczas karany.

Zabójstwo pod Włocławkiem! Mąż skatował żonę. Kobieta zmarła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się