:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Zakaz handlu w niedzielę od 2018 roku. Co się zmieni?

Polityka, Zakaz handlu niedzielę zmieni - zdjęcie, fotografia

Zakaz handlu w niedziele zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2017 roku. Będzie to jednak częściowa realizacja postulatów NSZZ Solidarność, gdyż zakaz będzie obowiązywał w co drugą niedzielę.

Zapowiedzi o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę zostaną wprowadzone w życie. Ma obowiązywać on od począku 2018 roku. Będzie to jednak częściowa realizacja polstulatów Solidarności, która chciała aby zakaz obowiązywał w każdą niedzielę.

Związkowcy chcieli by zakaz handlu obowiązywał we wszystkie niedziele z nielicznymi wyjątkami w ciągu roku - w okresach przedświątecznych oraz w czasie wyprzedaży sezonowych.

- … już nie apeluję, ale żądam, aby projekt obywatelski dotyczący wolnych niedziel, który jest postulatem gdańskim, szczecińskim i jastrzębskim o którym mówiliście też przed wyborami wreszcie został zrealizowany – mówił na początku września Piotr Duda szef Solidarności.

Zrezygnowano także z pomysłu, żeby zamiast wolnych niedziel wprowadzić ograniczenie godzinowe. Rząd ostatecznie poszedł na kompromis chcąc pogodzić pracowników i pracodawców.

Zakaz handlu w niedzielę od 2018 roku. Co się zmieni? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się