:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Zarząd z absolutorium. Strażacy ochotnicy w Smólniku podsumowali rok [ZDJĘCIA]

Społeczeństwo, Zarząd absolutorium Strażacy ochotnicy Smólniku podsumowali [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W sobotnie popołudnie w dniu 10 marca 2018 r. w remizie OSP w Smólniku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Prezes OSP Smólnik dh Mirosław Nowacki otworzył zebranie oraz powitał przybyłych gości między innymi: zastępcę komendanta KMPSP we Włocławku st. bryg. mgr inż. Dariusza Kuligowskiego i mł. bryg. Sławomira Zawitowskiego  dowódcę JRG nr 2 we Włocławku, byłego komendanta KM PSP bryg. Grzegorza Świątkowskiego, dh Mariana Mikołajczyka prezesa Z.O.P.Z OSP RP, dh Henryka Szałka, sekretarza Z.O.P.Z OSP RP Stanisława Wawrzonkoskiego prezesa Zarządu Oddziału Gminnego, wójta Gminy Włocławek Ewę Braszkiewicz, przewodniczącego Rady Gminy Włocławek Pawła Bogdanowicza i wiceprzewodnicząca Elżbietę Sadowską, księdza proboszcza Krzysztofa Graczyka, dh Janusza Tyrałę sekretarza Oddziału Gminnego.

Następnie prowadzenie obrad przekazano na ręce dh Janusza Tyrały jako przewodniczącego zebrania, który jak zawsze sprawnie zrealizował przyjęty porządek spotkania. Sprawozdanie z działalności OSP i plan działalności przedstawił prezes Mirosław Nowacki, a sprawozdanie finansowe zrelacjonował naczelnik dh Karol Nowacki, natomiast sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przybliżył druh Mariusz Ulanowicz, który jednocześnie postawił wniosek o udzielenie absolutorium zarządowi OSP za okres sprawozdawczy. Wobec braku uwag do zaprezentowanych sprawozdań walne zebranie członków głosowało za ich przyjęciem oraz jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi.

Zastępca komendanta miejskiego PSP st. bryg. Dariusz Kuligowski szczegółowo przedstawił informacje statystyczne o zagrożeniach i ilości zdarzeń za rok 2017 na terenie powiatu włocławskiego i Gminy Włocławek i udzielił cennych informacji o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz podziękował druhom strażakom za zaangażowanie i udział w akcjach gaśniczych na terenie działania jednostki.

Prezes dh Marian Mikołajczyk, podziękował strażakom za społeczną działalność na rzecz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej w minionym roku. Przedstawił informacje związane z organizacją w bieżącym roku zawodów sportowo- pożarniczych na szczeblu: powiatowym, udziału w turniejach wiedzy pożarniczej i konkursach jakie organizował będzie zarząd powiatowy, oraz omówił sprawy finansowania jednostek OSP.

Podczas dyskusji Wójt Gminy Ewa Braszkiewicz zwróciła uwagę na sprawy dotyczące utrzymania gotowości bojowej. Złożyła również podziękowania wszystkim strażakom za zaangażowanie, poświęcenie wolnego czasu i sił oraz niesioną pomoc osobom potrzebującym, życząc dalszych sukcesów w społecznej pracy.

Prezes Stanisław Wawrzonkoski podsumował miniony rok i podziękował strażakom za całoroczną współpracę i gotowość bojową jednostki, udział w zawodach, a także za pracę na rzecz środowisk lokalnych oraz uświetnianie swoją obecnością uroczystości kościelnych i państwowych oraz pogratulował Zarządowi zaufania ze strony całej jednostki o czym świadczy jednogłośnie udzielone absolutorium.

Zebranie, jak co roku zakończyło się wspólną kolacją.

 

Zarząd z absolutorium. Strażacy ochotnicy w Smólniku podsumowali rok [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się