:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Zbliża się VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości we Włocławku

Polecamy, Zbliża Festiwal Nauki Kultury Przedsiębiorczości Włocławku - zdjęcie, fotografia

Od 8 lat organizowany jest Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, który w swych zamierzeniach ma wzmacniać budowanie pozytywnych relacji między światem nauki i kultury a otoczeniem gospodarczym a także wspierać postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość.  Festiwal popularyzuje naukę i wiedzę, wspiera aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Jest wspólnym przedsięwzięciem środowiska naukowego, kulturalnego oraz gospodarczego Włocławka i regionu.

Tegoroczna włocławska VIII edycja Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości zorganizowana będzie w dniach 21 – 25 listopada. Festiwal rozpocznie się 21 listopada o godz.11.00 wykładem otwartym znanego polskiego psychologa, wydawcy i przedsiębiorcy Jacka Santorskiego pt. Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność? Uroczysta inauguracja odbędzie się w Sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 13.

W przygotowaniu Festiwalu oprócz wszystkich włocławskich uczelni wyższych i stowarzyszenia o charakterze naukowym biorą udział instytucje kultury, prężnie działające stowarzyszenia kulturalne, ekologiczne oraz podmioty z obszaru przedsiębiorczości. Przygotowanych zostało, wzorem lat ubiegłych, kilkadziesiąt propozycji programowych z wielu dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych. Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości adresowany jest do różnych grup wiekowych. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Włocławek, Prezydent Grudziądza  i Burmistrz Miasta Rypin.

Tegoroczną edycję Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości wspiera Ministerstwo Nauki  i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Miasta Włocławek oraz przedsiębiorcy skupieni w grupie BNI.

Więcej o Festiwalu, w tym szczegóły programu na www.festiwal.wloclawek.pl i na Facebooku.

Zbliża się VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się