:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Zjadą z całej Polski by rywalizować w Izbicy Kujawskiej

Polecamy, Zjadą całej Polski rywalizować Izbicy Kujawskiej - zdjęcie, fotografia

W dniach 8-10 grudnia 2017 r., w Izbicy Kujawskiej, odbędzie się finał Ogólnopolskiego XXXIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”.

Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej, podjęło się Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.  Do współpracy, tradycyjnie przystąpił Koniński Dom Kultury.

Impreza dofinansowana jest ze środków samorządów: gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawują Stowarzyszenia: Ziemia Izbicka oraz LGD Dorzecza Zgłowiączki.

Izbicki festiwal jest obecnie jednym z niewielu tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Jej kierownikiem jest  znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński (instrumenty klawiszowe). Zagrają z nim: Eugeniusz Posadzy (gitara basowa, saksofon), Maciej Olesiński (gitara) oraz Mateusz Krawczyk (perkusja). Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia przesłuchań konkursowych i koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu. W br. będzie to wielokrotna laureatka izbckiego festiwalu – Dominika Dobrosielska.

Przyjęta przez organizatorów forma, czyni tę imprezę jedną z najpopularniejszych festiwali dziecięcych i młodzieżowych w kraju, co odzwierciedla się w ilości napływających zgłoszeń.

W bieżącym roku, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło ponad 280 zgłoszeń z całego kraju. Powołana przez organizatorów komisja eliminacyjna, jak zawsze miała bardzo trudne zadanie -  na podstawie tak dużej ilości nadesłanych „demo” wybrać do udziału w finale imprezy 34 solistów. Są wśród nich reprezentanci m.in. Warszawy, Gdyni, Płocka, Poznania, Katowic oraz Suwałk. Nie brakuje reprezentantów naszego województwa.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizują w trzech grupach wiekowych. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe), a ponadto Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Młodych wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Irena Filuś, Jacek Cichocki oraz Krzysztof Grubiński.

Koncert Galowy, w którym wezmą udział wszyscy finaliści odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej. Wstęp wolny.

Zjadą z całej Polski by rywalizować w Izbicy Kujawskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się