:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Złote medale na Mistrzostwach Polski dla sportowców z Włocławka

Karate, Złote medale Mistrzostwach Polski sportowców Włocławka - zdjęcie, fotografia

Na torze regatowym pod Mysią Wieżą w Kruszwicy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Kolejne sukcesy odnotowali zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

W finale skiffów juniorów reprezentanci WTW stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Fabian Barański został Mistrzem Polski Juniorów, broniąc swój zeszłoroczny tytuł. Tomasz Budzyński został wicemistrzem. Doskonałym występem w skiffach zawodnicy podziękowali władzom Włocławka za zakup nowej, doskonałej łodzi FILIPPI.

Taki wyczyn w najbardziej prestiżowej wioślarskiej konkurencji jaką są skiffy, nie wydarzył się w 131 letniej historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego jeszcze nigdy. W rankingu klubowym Fabian Barański zdecydowanie zbliża się do przedwojennych gwiazd - dwójki Wiktor Szelągowski–Henryk Grabowski - medalistów Mistrzostw Europy z 1929 i 1932 roku.

Rywalizację na Mistrzostwach Polski zawodnicy WTW kończyli rozgrywką w finale czwórek podwójnych. Ponownie losy tego wyścigu ważyły się do ostatniego metra i ponownie nieznaczne zwycięstwo naszej osady, przynoszące drugi złoty medal na tych zawodach. Tym samym gratulacje dla Fabiana Barańskiego, Tomasza Budzyńskiego, Grzegorza Ziółkowskiego i Bartosza Jarzembowskiego: WTW Włocławek po dwóch latach przerwy powróciło na tron w tej konkurencji.

Wszyscy zawodnicy to podopieczni trenera Krzysztofa Gabryelewicza.

Złote medale na Mistrzostwach Polski dla sportowców z Włocławka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się