:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Włocławek. 70 osób odejdzie z pracy w tym roku

Polityka, Zmiany kadrowe Urzędzie Miasta Włocławek osób odejdzie pracy - zdjęcie, fotografia

Od początku tego roku 70 osób we włocławskim ratuszu  zadeklarowało odejście z pracy.

O tej kwestii rozmawialiśmy z Prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim.

Ile osób rocznie opuszcza stanowiska w ratuszu?

Na początku kadencji założyliśmy, że należy odświeżyć kadrę w Urzędzie Miasta. W ubiegłym roku z urzędu odeszło 60 osób. Powody odejść bywały różne: uprawnienia emerytalne, różne sytuacje życiowe, czasem wyjazdy z kraju. W tym roku planuje odejść 70 osób z prawie 400 osób załogi w urzędzie tj. 17,5% rocznie. Taka jest fluktuacja - powiedział Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Najczęściej są to odejścia „emerytalne” czyli osób z doświadczeniem. Jednak, jak zaznaczył prezydent, czasami rutyna nie sprzyja realizacji nowych zadań, których cały czas w samorządzie przybywa. Dlatego też chętnie przyjmowani są młodzi ludzi na staże. Przez pół roku ratusz zyskuje wiedzę czy dany kandydat na przyporządkowanym stanowisku się sprawdza czy też nie i wtedy zapadają decyzje o ewentualnym zatrudnieniu.

W nawiązaniu do ostatnich zmian kadrowych dotyczących rzecznika prasowego zapytaliśmy również prezydenta czy dodatkowe czynności nie będą uciążliwe dla dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej?

Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami i myślę, że ta decyzja jest najbardziej optymalna, ponieważ dyrektor Żychlewicz doskonale zna urząd. Oczywiście Biuro Prasowe będzie w strukturze Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Pani Angelika zgodziła się na pełnienie tej funkcji przez określony czas. Zobaczymy jak to będzie się układało  - wyjaśnił prezydent.


Zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Włocławek. 70 osób odejdzie z pracy w tym roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się