:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Zmiany w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku stały się faktem. Kim jest nowy dy

Polityka, Zmiany Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych Dróg Włocławku stały faktem - zdjęcie, fotografia

Od jakiegoś czasu krążyły  we Włocławku  informacje o planowanych zmianach w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg. W dniu wczorajszym podczas konferencji prasowej w której uczestniczyli: prezydent Marek Wojtkowski, była dyrektor Dorota Cecot i powołany na stanowisko dyrektora Wojciech Lewandowski  informacje się potwierdziły.

Jest mi niezwykle miło bo chciałbym Państwa zapoznać i zakomunikować decyzję, która w ostatnich dniach zapadła. W ramach reorganizacji wewnętrznej na dyrektora powołano Wojciecha Lewandowskiego, wcześniej pracownika Wydziału Komunikacji, który odpowiadał za zarządzanie ruchem - powiedział na wstępie prezydent Marek Wojtkowski.

Następnie został przedstawiony skład MZUKiD. Prezydent powierzył stanowisko dyrektora Wojciechowi Lewandowskiemu, który przejdzie z Wydziału Komunikacji i będzie zarządzał jednostką, a pomagała mu będzie dyrektor Dorota Cecot.

Wszystko to robimy w celu wzmocnienia MZUKiD, ale też bo mam świadomość tego, że ta jednostka wymaga dofinansowania. W perspektywie będziemy chcieli zwiększyć dofinansowanie dla tej jednostki. Dlatego takie decyzje dzisiaj - dodał prezydent.

Jednocześnie prezydent Wojtkowski podziękował za dotychczasową pracę odwołanej dyrektor, która pozostaje na stanowisku wicedyrektora i dyrektorowi Wojciechowi Lewandowskiemu, który jak sam podkreślił "niezwykle się sprawdził i zostaje rzucony na inny odcinek, trudny, odpowiedzialny, ale też wrażliwy rejon działalności miasta, który dotyczy zarządzania drogami, remontami inwestycji drogowych, odpowiada za czystość, zieleń i dlatego ten zakres na chwile obecną pozostaje, co nie znaczy, że się jeszcze zmieni".

Główny cel działania nowego dyrektora MZUKiD jak sam podkreśla to „przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo na drogach, przeciwdziałanie wypadkom śmiertelnym aby wskaźnik śmiertelności na włocławskich drogach uległ poprawie”.

Zapytany o doświadczenie w pracy Wojciech Lewandowski poinformował, że ukończył studia techniczne na kierunku Transport w specjalności „Inżynieria Ruchu Drogowego”. W latach 2011-2016 był zastępcą kierownika Wydziału Inwestycji w Miejskim Zarządzie Dróg, korelował współpracę Biura Inżyniera Kontraktu z Generalnym Wykonawcą oraz Podwykonawcami, a do chwili obecnej wspomaga swoim doświadczeniem pracę Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych. W latach 2012-2016 był również zaangażowany w pracę Komisji ZUDP.

 

Zmiany w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku stały się faktem. Kim jest nowy dy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się