:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Zmieniły się ceny biletów MPK w Gminie Włocławek

Ludzie_, Zmieniły biletów Gminie Włocławek - zdjęcie, fotografia

Już w październiku Rada Miasta Włocławek podjęła uchwałę w związku z inicjatywą wójta Gminy Włocławek Ewy Braszkiewicz mającą na celu ujednolicenie biletu na liniach wykraczających poza granicę administracyjną miasta Włocławek tj. linii nr 8  Modzerowo i linii nr 13  Świętosław, które uprawniałyby do podróżowania na terenie miasta i na terenach podmiejskich z możliwością przesiadania się.

Społeczność Gminy Włocławek od wielu lat korzysta z linii podmiejskich obsługiwanych przez MPK. Należy podkreślić, że migracja mieszkańców Włocławka na tereny podmiejskie wzrasta, dlatego wprowadzenie jednolitego biletu na terenie naszej gminy znacznie uprościło taryfę biletową, jak również przyczyni się do wzrostu zainteresowania tą komunikacją - powiedziała wójt Ewa Braszkiewicz.

Obecnie uchwalony przez Radę Miasta Włocławek cennik opłat za przewozy autobusami operatora  Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z o.o, na liniach wykraczających poza granice Miasta Włocławek Modzerowo, Świętosław jest następujący:

jednorazowe dla osób w wieku powyżej 4 lat, za przewóz wózka lub bagażu 2,60 zł;

jednorazowe dla studentów szkół wyższych weteranów i kombatantów 1,30 zł

okresowe ważne na 30 lub 31 dni przejazdu 75,00 zł;

okresowe ważne na wszystkie linie poza granicami miasta na 30 lub 31 dni 180, 00 zł;

szkolne dla: uczniów szkół dziennych, działających na podstawie przepisów ustawy Prawo Oświatowe, ważny we wszystkie dni miesiąca 37,50 zł.

Zmieniły się ceny biletów MPK w Gminie Włocławek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się