:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Znani parlamentarzyści PO we Włocławku. Komentują obniżki pensji polityków i samorządowców [ZDJĘCIA]

Polityka, Znani parlamentarzyści Włocławku Komentują obniżki pensji polityków samorządowców [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Posłowie Platformy Obywatelskiej odwiedzili Włocławek. Spotkanie "Obywatelskie Kujawsko-Pomorskie" odbyło się w czwartek 5 kwietnia br. w Centrum Kultury Browar B.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Gośćmi specjalnymi byli posłowie na Sejm RP: Borys Budka, Elżbieta Gapińska, Elżbieta Radziszewska oraz Artur Dunin.

Na sali obecni byli również m.in. prezydent Marek Wojtkowski, Domicela Kopaczewska, była posłanka PO, a obecnie dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim, włocławscy radni PO: Katarzyna Zarębska i Agnieszka Chmielewska, Ewa Szczepańska, Krystian Łuczak.

Na wstępie prezydent Włocławka Marek Wojtkowski powitał wszystkich przybyłych na spotkanie mieszkańców, jak również przyjaciół z KOD i Nowoczesnej. Prezydent między innymi zaznaczył, że jest po spotkaniu w Grudziądzu, gdzie rozmawiano na temat samorządów, które ma nadzieję, że nie stracą swej samodzielności.

Poseł Borys Budka podziękował za zaproszenie i przedstawił ideę spotkań.

Nas nie trzeba zmuszać abyśmy się spotykali, dlatego że robimy to od ponad 2 lat. Wyciągamy wnioski z błędów, z tego co się stało. Wyciągamy wnioski i  staramy się nadrabiać zaległości - powiedział na początku spotkania poseł Borys Budka.

Jak podkreślił poseł Budka posłowie spotykają się przeciętnie co drugi tydzień w każdym z województw, "na takich nalotach poselskich". Zachęcił również do aktywnych spotkań w klubach poselskich. Zaznaczył, że spotkanie będzie miało formułę pytań.

Znani politycy Platformy Obywatelskiej podczas spotkania rozmawiali o sprawach najważniejszych dla Polski. Odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące bieżącej sytuacji politycznej w kraju i przygotowaniach do zbliżających się wyborów samorządowych.

Konkretne pytania dotyczyły między innymi tendencji spadkowej sondażu PiS, nagród dla członków rządu PiS, zapowiedzi zmniejszenia pensji samorządowcom i posłom, edukacji, podwyżek dla nauczycieli, reformy oświaty, sądownictwie, wieku emerytalnym.

Padło również pytanie co zamierza PO zrobić z religią w szkołach po wygranych wyborach.

Odpowiedzi posłów  niejednokrotnie wywoływały aplauz zebranych.

 Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, zapytaliśmy posła Borysa Budkę o czym chce rozmawiać z mieszkańcami Włocławka?

Przede wszystkim rozmawiać chcemy o rządzie, o nadchodzących wyborach samorządowych, ale również o bieżącej polityce. Kontynuujemy ten pomysł spotkań w każdym z województw. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzają 21 miejscowości w województwie. Kontakt z każdym jest najważniejszy w działalności politycznej. Główne tematy to program samorządowy, senioralny. Pytania zawsze są otwarte. Również osoby, które nie zgadzają się z naszymi poglądami są mile widziane, bo zawsze dyskusja wzbogaca, a dyskusja na poziomie spokojnej, merytorycznej rozmowy jest czymś co przynosi korzyści obu stronom - odpowiedział poseł Borys Budka.

Kolejne pytanie dotyczyło propozycji prezesa Jarosława Kaczyńskiego odnośnie obniżenia posłom, senatorom wynagrodzenia i deklaracji oddania nagród na Caritas. Z sali padło również pytanie czy posłowie PO odbierają to jako populizm czy demagogię.

Zwracam uwagę, że sam prezes Jarosław Kaczyński jest utrzymywany od wielu lat z pieniędzy podatników w niespotykanej wysokości. Sama ochrona prezesa Kaczyńskiego pochłania blisko 2 mln zł rocznie. Dodatkowo Pan prezes Kaczyński zapomniał chyba, że tak naprawdę problem wywołała sama Pani premier Szydło i jej ministrowie, natomiast chce karać przy okazji samorządowców. To jest skrajna obłuda żeby najpierw wyciągnąć z kasy państwowej miliony zł, a później karać za to samorządowców, którzy ciężko pracują i z czymś takim nie mają nic wspólnego. Apogeum hipokryzji chyba zostało osiągnięte i to co proponuje poseł Kaczyński wyłącznie jest zagrywką polityczną, bo przypomnę, że Pani premier Beata Szydło z mównicy sejmowej zapewniała, że te pieniądze się należały. Trzeba zapytać kto kłamie? Prezes Kaczyński teraz nakazując zwrot, czy Pani premier Szydło mówiąc, że te pieniądze się należały. O tym trzeba głośno mówić - powiedział poseł Budka.

 


Znani parlamentarzyści PO we Włocławku. Komentują obniżki pensji polityków i samorządowców [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się