Wiadomości

 • Program Rewitalizacji Włocławka. Modernizacja Śródmieścia zmieni Włocławek?

  Program Rewitalizacji Włocławka ma być dokumentem, który wpłynie na rozwój całego naszego miasta.W Gminnym Programie są 4 cele obejmujące sfery: społeczną, gospodarczą, przestrzenno-funkcjonalną i środowiskową oraz techniczną. Łącznie w programie są 64 przedsięwzięcia, w tym 92 projekty na kwotę: 234 984 549 zł. Modernizacja, dotacje do remontów oraz wsparcie dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych pozwoli na poprawę standardu technicznego śródmiejskich budynków. Pojawią się parklety, opracowana zostanie strategia transportowa, będzie więcej zieleni, wzrośnie bezpieczeństwo, uczniowie skorzystają ze stypendiów artystycznych, na konkretne wsparcie będą mogli liczyć także przedsiębiorcy ze Śródmieścia, których usługi będą wspólnie promowane - czytamy w informacji Urzędu Miasta.


 • Browar B ogłosił konkurs na projekt pomnika Stanisława Zagajewskiego

  Centrum Kultury Browar B realizuje konkurs, którego celem jest projekt pomnika Stanisława Zagajewskiego światowej sławy rzeźbiarza.Adresatem jest młodzież szkół średnich i wyższych. To ich twórczość będzie przedmiotem współzawodnictwa. Projekt może być przedstawiony w różnych technikach, np. za pomocą: makiety, grafiki komputerowej, szkiców technicznych lub/i artystycznych, rzeźby, filmu i innych środków wyrazu. Technika realizacji pomnika jest dowolna, jednak musi zostać opisana lub dokładnie pokazana idea, forma, technologia oraz wymiary dzieła - informuje Centrum Kultury Browar B we Włocławku Termin nadsyłania prac mija 15 października br.


 • Kradł, niszczył, awanturował się, zaatakował klienta w sklepie. Lista zarzutów dla recydywisty

  W środę (11.07.2018), funkcjonariusze z Lipna zatrzymali mężczyznę. 25-latek wyszedł z więzienia ponad rok temu. Ukrywał się ostatnio przed policją, dlatego też sąd przyjął wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.Wcześniej do więzienia trafił za rozbój. Nie pracował nigdzie na stałe, przebywając na terenie Lipna. Żył z zasiłku, prac dorywczych i kradzieży. Pierwszy z zarzutów, jaki usłyszał 25-latek dotyczy kradzieży z włamaniem. Ostatniego dnia maja br. na Pl. 11 Listopada w Lipnie wyważył drzwi do mieszkania i zabrał z niego konsolę do gier oraz portfel z dokumentami. Już wtedy działał w warunkach recydywy – informuje mł. asp. Małgorzata Małkinska z KPP w Lipnie. W niecały tydzień potem zaatakował jednego z klientów w sklepie i go pobił. Poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń ale 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Po 3 tygodniach nocą obok jednego ze sklepów uszkodził roletę. Straty oszacowano na ponad 1500 zł. Następnie w czerwcu z niezamkniętego mieszkania w Lipnie ukradł telewizor, który oddał w zastaw do lombardu. Do tegoż mieszkania włamał się i ukradł butlę z gazem oraz antenę telewizyjną. Na począt


 • Półkolonie w Klubie Łęg we Włocławku. Drugi turnus czeka

  Półkolonie organizowane przez wiele instytucji to nie tylko atrakcyjna i ciekawa forma spędzania przez dzieci wakacji ale również pomoc dla rodziców.Takie też półkolonie organizowane są przy Centrum Kultury Browar B w Klubie Łęg przy ulicy Płockiej 246. Drugi turnus rozpoczyna się 23 lipca i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W planach są wycieczki między innymi: na basen, do Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy do Torunia - informuje CK Browar B.


 • Nad Włocławek i okolice nadchodzą deszcz, burze, silny wiatr i grad

  Kolejne ostrzeżenie wydało IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Nad dużą częścią naszego województwa w tym nad Włocławkiem i powiatem włocławskim mają przejść burze z grademIMGW-PIB przewidują kolejne niekorzystne zjawiska meteorologiczne na terenie naszego województwa. Tym razem komunikat – ostrzeżenie dotyczy burz z gradem. Zjawisko ma się pojawić na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, toruńskiego i włocławskiego. W ciągu ostatniej godziny w rejonie powiatów brodnickiego i brzeskiego pojawiły się burze, które przemieszczają się na południe. Oprócz przelotnego, intensywnego deszczu i porywistego wiatru możliwe są opady gradu – czytamy w komunikacie IMGW. Komunikat został wydany o godzinie 13:56.


 • Oberwanie chmury nad Włocławkiem i okolicami. 120 interwencji straży

  Ulewny deszcz spowodował, że strażacy wyjeżdżali 120 razy na teren miasta Włocławka i powiatu włocławskiegoBilans ulewnego deszczu , który od około godz 17:00 dnia wczorajszego do dnia dzisiejszego wynosił około 120 zdarzeń do których wyjeżdżali strażacy na teren miasta i powiatu włocławskiego. Ilość przypadków rozkłada się po połowie . Część wydarzyła się na terenie miasta , a druga połowa na terenie powiatu włocławskiego. Głównie interwencje dotyczyły zalanych piwnic, magazynów, ulic, a na terenie powiatu w miejscowości Kruszyn i Gołaszewo uszkodzonych dachów. Druhowie zajmowali się głównie wypompowywaniem wody z piwnic. 95 % zdarzeń dotyczyło wypompowywania wody z obiektów czy to z piwnic czy z domków jednorodzinnych, magazynów zagłębień ulic, które uniemożliwiały przejazd pojazdów. Na tym skupiały się nasze działania. Mieliśmy dwa przypadki o innym charakterze. Uszkodzony dach na budynku jednorodzinnym w Kruszynie i budynku gospodarczym w Gołaszewie.- powiedział st.kpt. Marcin Jaworski z KM PSP we Włocławku. W 10 lokalizacj


 • Modowy potentat buduje centrum logistyczne w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

  Wkrótce na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej powstanie supernowoczesne centrum dystrybucyjne. Jeden z wiodących polskich producentów odzieży firma LPP zobowiązała się do stworzenia tysiąca miejsc pracy. Właściciel liczących się na rynku marek modowych takich jak Reserved, Mohito, Sinsay, House i Cropp rozpocznie inwestycje w BSG w przyszłym roku.Brzeska Strefa Gospodarcza to znakomite miejsce do lokalizacji nowych inwestycji, posiada kompleksowe przygotowanie do przedsięwzięć biznesowych. Ponadto samorząd brzeski stworzył dla inwestorów atrakcyjne warunki, dysponuje profesjonalną pomocą i wprowadza przychylny klimat dla inwestorów. Cieszymy się, że udało nam się zachęcić dużą, polską firmę do ulokowania tak poważnej inwestycji na naszym terenie - mówi Wojciech Zawidzki, Burmistrz Brześcia Kujawskiego. Mamy nadzieję, że budowa i uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego wpłyną pozytywnie nie tylko na lokalny rynek pracy, ale także rozwój infrastruktury drogowej, której Brześć Kujawski i cały region tak bardzo potrzebują - komentował Wojciech Zawidzki. 18 lipca 2018 r. zaprezentowana została firma LPP, która zapewni zatrudnienie dla około 1000 osób, dla pracowników magazynowych, specjalistów utrzymania ruchu, pracowników logistyki, inżynierów i menedżerów. LPP zainwestuje 400


 • Bezpłatne Pogotowie Maturalne we Włocławku. Trwają zapisy

  Bezpłatne Pogotowie Maturalne w sierpniu we Włocławku. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zachęca do udziału w bezpłatnych zajęciach powtórkowych.Jeżeli nie udało Ci się zdać tegorocznej matury z matematyki masz okazję to zmienić. Do egzaminu poprawkowego zajęcia w ramach Pogotowia Maturalnego we Włocławku poprowadzi nauczyciel akademicki. Karolina Kalińska. Zajęcia z matematyki odbywać się będą od 8 do 14 sierpnia br. od 9:30 do 12:30 w PWSZ przy Mechaników 3 w sali 304. Każdy zainteresowany może zgłosić swój udział na: promocja@pwsz.wloclawek.pl lub pod nr telefonu 602 451 662, 696 422 758, 600 528 665. Kontaktując się należy podać: imię i nazwisko, telefon oraz email.


Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Włocławek
szybko           wolno

Pogoda Włocławek


17°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1014 hPa
 • wiatr: 1.87 m/s
 • wschód: 04:47:21
 • zachód: 20:52:04

pełna prognoza pogody

Co? Gdzie? Kiedy?

pełna wersja portalu