:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wyjątkowy ogród powstaje przy Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Pomagali wolontariusze [ZDJĘCIA]

Wolontariusze przygotowywali ogród w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku.

W miniony piątek tj. 31 sierpnia 2018 roku na terenie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku miała miejsce niecodzienna akcja społeczna.W inicjatywę zaangażowali się pracownicy i Maciek Lis dyrektor Zakładu PTA PKN ORLEN S.A.

Przyszliśmy na akcję wolontariatu w ramach, którego przygotowujemy poletka pod ogród sensoryczny w Zespole Szkół nr 3 dla beneficjentów, którzy w tej szkole się uczą z różnymi stopniami niepełnosprawności, a to wszystko można zawrzeć w jednym słowie hortiterapia czyli uczenie, badanie, rozwijanie zdolności dzieci niepełnosprawnych poprzez kontakt z roślinami, czyli terapia związana z przebywaniem w ogrodzie, która pomaga nie tylko w leczeniu chorób o podłożu psychicznym, ale także przy wielu innych dolegliwościach - powiedział Maciek Lis dyrektor Zakładu PTA PKN ORLEN S.A.

To jest trzecia akcja pracowników PTA we Włocławku, PKN ORLEN S.A. W poprzednim roku pracownicy uczestniczyli w pracach w jednym z przedszkoli włocławskich, a dwa lata temu naprawiali plac zabaw również w przedszkolu we Włocławku.

Jak podkreślił dyrektor Lis pomysły przekazują sami pracownicy. Każdego roku dyrektor pyta pracowników o ewentualne wskazania, gdzie mogłaby być skierowana pomoc. Po rozważeniu wszystkich pomysłów zapada decyzja o wolontariacie. Analizowane są pomysły pod względem zgodności ze strategią, z misją, z wartościami zakładu. Wkład wolontariacki to poświęcenie czasu i siły fizycznej. Pracownicy na czas wolontariatu biorą urlop wypoczynkowy.

Jak podkreśliła Maria Krasucka powstanie sali do hortiterapii, aromaterapii było wsparte wolontariatem. Bardzo cieszy dyrektor Ewę Fol i Marię Krasucką nauczyciela ZS nr 3 zagospodarowanie terenu zielonego, rozszerzenie działań w ramach hortiterapii.

Tu są poletka doświadczalne, one są także wykorzystywane przez uczniów Szkoły Zawodowej. W przyszłości planujemy prawdziwy ogród sensoryczny. To jest marzenie na przyszłość. Duża inwestycja, ale jak się udało utworzyć ogródek terapeutyczny, poletka to w przyszłości będzie ogród sensoryczny, który będzie jedyny i wyjątkowy we Włocławku - mówiła Maria Krasucka.

Pani dyrektor Ewa Fol była pod ogromnym wrażeniem wolontariatu pracowników z firmy PTA PKN ORLEN S.A.

Bardzo się cieszymy, ze współpracy zawiązanej z tymi pracownikami, którzy już wcześniej pomagali przy różnych innych inicjatywach. Dzisiaj jest liczna grupa, która zagospodarowuje teren zielony wokół szkoły. W tym dniu niektóre osoby wzięły urlop aby popracować na rzecz naszych niepełnosprawnych uczniów. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za okazane serce - dziękowała dyrektor Ewa Fol.

Wyjątkowy ogród powstaje przy Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Pomagali wolontariusze [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się