Tragiczny wypadek w miejscowości Dąbie Kujawskie zakończył się śmiercią dwóch kobiet podróżujących samochodem osobowym. Opel, którym jechały, z nieustalonych dotąd przyczyn uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wydobyć poszkodowane z rozbitego pojazdu. Mimo podjętych działań ratunkowych lekarz stwierdził zgon obu kobiet.
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Dąbie Kujawskie 23 czerwca 2026 roku około godziny 13:00. Samochód osobowy marki Opel uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały dwie kobiety w średnim wieku. Mimo szybkiej akcji ratunkowej ich życia nie udało się uratować.
Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w sobotę. Na miejsce skierowano strażaków z JRG 1, a także druhów z OSP Zgłowiączka i OSP Lubraniec. Łącznie w działaniach uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.
Siła uderzenia była na tyle duża, że kobiety zostały zakleszczone we wraku pojazdu. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby wydobyć poszkodowane z samochodu.
Po zakończeniu działań ratowniczych kobiety zostały przekazane pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Lekarz obecny na miejscu stwierdził jednak zgon obu poszkodowanych.
Aktualizacja 15:01 (st. kpt. Joachim Zefert): W wyniku wypadku zginęły kobieta w wieku 41 lat oraz 13-letnia dziewczynka.
Okoliczności tragedii wyjaśniają obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora. Na miejscu prowadzone są czynności procesowe, które mają ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia.
W związku z działaniami służb droga gminna w rejonie wypadku pozostaje zablokowana. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia pracy policji i prokuratora.
To kolejny tragiczny wypadek, który pokazuje, jak cienka granica dzieli zwykłą podróż od dramatu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze