:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Miejska spółka we Włocławku wydała już milion. Dostanie kolejne 71 milionów? Doczekamy się efektów?

Polityka, Miejska spółka Włocławku wydała milion Dostanie kolejne milionów Doczekamy efektów - zdjęcie, fotografia

Spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe we Włocławku wydała już milion złotych. Jej celem jest budowa nowoczesnych funkcjonalnych mieszkań, których do tej pory nie zaczęto budować. Czy do spółki trafi kolejne 71 milionów złotych?

MBM we Włocławku pragnie zbudować nowoczesne i funkcjonalne mieszkania.

Mamy plany przekształcenia centrum Włocławka w piękne miejsce do pracy, życia i wypoczynku. - czytamy na stronie internetowej spółki MBM we Włocławku.

W styczniu 2017 roku powołana została Spółka Miejska MBM. Wokół pomysłu tworzenia nowej spółki miejskiej jak wiemy rozpętała się na  sesji prawdziwa burza. Niektórzy radni do pomysłu tworzenia nowej spółki podchodzili sceptycznie. Radny Jarosław Chmielewski zwrócił wówczas uwagę na dodatkowe koszty w postaci utworzenia wysoko płatnych stanowisk dla członków zarządu oraz prezesa spółki. Natomiast radny Józef Mazierski pytał czy jest sens tworzyć następną spółkę kiedy miasto ma 44,4% udziałów w Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

Radni PIS nie pozostawili wtedy suchej nitki na projekcie uchwały i jej wnioskodawcach. Argumentowali, że nie zostały przedstawione żadne analizy dotyczące zasadności utworzenia nowej spółki. Zwracali uwagę, że nie ma potrzeby tworzenia nowego podmiotu. Większością głosów jednak na styczniowej sesji Rady Miasta zaakceptowano uchwałę.

Zapytaliśmy prezes spółki MBM Katarzyny Figel-Stolcman o podejmowane działania w okresie około 1, 5 roku istnienia spółki.

Prowadzimy w tej chwili negocjacje z bankami. Został przedłożony projekt na wznoszenie mieszkań na najem w Rządowym Programie Mieszkanie plus. W tej uchwale, która ma być procedowana jest mowa o Rządowym Programie Mieszkanie plus czyli o 400 mieszkaniach na wynajem. Otrzymaliśmy pozytywną decyzję kredytową dot. ulicy Stodólnej. Trzeba uczciwie powiedzieć, że miałam przetarg i wykonawcę, kredyt przyznany. Jednak nie mieliśmy wpisu do WPF. Szkoda że nie ma zgody radnych. Cały czas przybywa wniosków na obie inwestycje. Ludzie są bardzo zainteresowani - przekonywała prezes MBM Katarzyny Figel-Stolcman.

Postanowiliśmy również zapytać o kwestię budowy mieszkań we Włocławku lidera PiS Jarosława Chmielewskiego, który zaznaczył że Prawo i Sprawiedliwość jest za budowaniem mieszkań, a szczególnie w kontekście "mieszkania plus". Oczekuje konkretnych rozwiązań, które będą mogły doprowadzić wreszcie do realizacji tego programu.

Jeżeli uchwała, która zostanie przygotowana będzie zawierała elementy dot. mieszkania plus, na pewno można liczyć na to, że będziemy taką uchwałę popierać. Dzisiaj widzimy, że SLD próbuje przeprowadzić pewnego rodzaju festiwal. 10 mln potrzebowali aby dokapitalizować spółkę, która już wydała 1,1 mln zł nie budując do tej pory ani jednego mieszkania. Realnie nie dając podwalin pod budowę mieszkań, obecnie chce 71 mln zł na najbliższe 26 lat wpisując w projekcie uchwały bez sprecyzowania konkretnego celów tych wydatków. Na tego typu rozwiązania, które mają służyć de facto pewnie celom wyborczym nie zgadzamy się. Stąd nie podjęliśmy tej uchwały - argumentował Chmielewski.

Szef PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski, żąda konkretnych działań związanych z budownictwem, a nie tylko mówienia o budowaniu.

Jesteśmy za budowaniem mieszkań we Włocławku Trzeba budować, a nie trzeba tylko mówić o budowaniu – podkreśla Chmielewski.


 

Miejska spółka we Włocławku wydała już milion. Dostanie kolejne 71 milionów? Doczekamy się efektów? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się