:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

RANKING GMIN w Polsce: Brześć najlepszy w powiecie Izbica Kujawska na szarym końcu

Ludzie_, RANKING Polsce Brześć najlepszy powiecie Izbica Kujawska szarym końcu - zdjęcie, fotografia

Kleszczów, Polkowice, Karpacz i Warszawa znalazły się w czołówce najszybciej rozwijających się gmin - tak wynika z rankingu przygotowanego przez Politechnikę Warszawska.

Ranking, uwzględniający wszystkie miasta i gminy w Polsce, jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Raport „Jednostki Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju” opublikowany został w poniedziałek (06.11). Jednostki klasyfikowano według kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Gmina Brześć Kujawski została ujęta w rankingu gmin miejsko-wiejskich, gdzie zajęła 297 miejsce w kraju. Spośród gmin miejsko-wiejskich z terenu powiatu włocławskiego, gmina Brześć Kujawski została sklasyfikowana najwyżej. Za Brześciem uplasowały się: Chodecz, Lubień Kujawski, Lubraniec. Najgorzej spośród gmin miejsko – wiejskich wypadła Izbica Kujawska (594). Najlepszą gminą miejsko-wiejską zostały górnicze Polkowice. Sklasyfikowano 616 gmin miejsko wiejskich..

Wśród gmin wiejskich najlepiej wypadła Gmina Włocławek 219 miejsce na 1559 gmin.

Wśród miast na prawach powiatu Włocławek zajął 47 miejsce na 66 miast.

RANKING GMIN w Polsce: Brześć najlepszy w powiecie Izbica Kujawska na szarym końcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się