26-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego został zatrzymany przez radziejowską drogówkę za przekroczenie dozwolonej prędkości o 72 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz otrzymał mandat w wysokości 5000 zł z powodu recydywy. Policja przypomina, że nadmierna prędkość to główna przyczyna poważnych wypadków.
165 km/h zamiast dozwolonej prędkości. Tak zakończyła się jazda 26-letniego mieszkańca powiatu, którego na drodze krajowej nr 62 zatrzymali policjanci z radziejowskiej drogówki. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a z powodu recydywy drogowej otrzymał mandat w wysokości 5000 zł.
Do kontroli doszło podczas pomiarów prędkości prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który poza obszarem zabudowanym jechał 165 km/h.
Pomiar wykazał, że 26-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. W konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Na jego konto trafiło również 15 punktów karnych.
Kierowca został także ukarany mandatem w wysokości 5000 zł. Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie, wyższa kara wynika z przepisów dotyczących tzw. recydywy drogowej.
Obowiązujące przepisy przewidują podwojenie wysokości mandatu dla kierowców, którzy w ciągu dwóch lat ponownie popełniają to samo, najpoważniejsze wykroczenie drogowe.
Nadmierna prędkość od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków na drogach. Dlatego policja regularnie prowadzi kontrole i reaguje na przypadki rażącego przekraczania obowiązujących limitów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze