:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Wielki sukces brzeskiej orkiestry

Polecamy, Wielki sukces brzeskiej orkiestry - zdjęcie, fotografia

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Brestivia” zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. To największy sukces w 10-cioletniej działalności brzeskiej orkiestry.

W dniach 15-17 czerwca Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Brestivia” wzięła udział w 46 Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych, w Inowrocławiu. Na scenie obok brzeskiej orkiestry zaprezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Białegostoku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Furioso”, Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” z Płońska, Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki z Tczewa.

15 czerwca 2018 roku sprzed teatru w Inowrocławiu barwny korowód z udziałem brzeskiej orkiestry „Brestivia” przemaszerował na koncert inauguracyjny podczas, którego zaprezentowali swoje umiejętności estradowe i musztry paradne.

Następnego dnia w muszli koncertowej odbył się wspólny koncert orkiestr z udziałem Rudiego Schuberta, muzycznej gwiazdy tegorocznej edycji OFMOD, a utwór „Córka rybaka" w Inowrocławiu zabrzmiał w wyjątkowej wersji, bowiem artyście towarzyszyła prawie 500-osobowa orkiestra złożona z młodych muzyków, uczestników festiwalu. Sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci brzeskiej młodzieży. Festiwal zakończył się Koncertem Galowym na inowrocławskim Rynku.

Trzydniowe popisy orkiestr z całej Polski oceniało jury w składzie: płk Paweł Lewandowski (dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego), st. chor. szt. Mirosław Chilmanowicz (starszy inspektor Wydziału Orkiestr Wojskowych Dowództwa Garnizonu Warszawa) i dr Orlin Bebenow (muzyk, aranżer, kompozytor).


Wielki sukces brzeskiej orkiestry komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się